Replica Handbags Bottega Veneta namaak Bvlgari namaak Celine namaak Christian Dior namaak Gucci namaak Gucci Bag namaak Gucci Wallet namaak Gucci Shoes namaak Gucci Belt namaak Hermes namaak Loewe namaak Louis Vuitton namaak Louis Vuitton Belt namaak Louis Vuitton Calf Leather namaak Louis Vuitton Damier Azur Canvas namaak Louis Vuitton Damier Ebene Canvas namaak Louis Vuitton Damier Graphite Canvas namaak Louis Vuitton Damier Infini Leather namaak Louis Vuitton Damier Quilt lamb namaak Louis Vuitton Embossed Calfskin namaak Louis Vuitton Epi namaak Louis Vuitton Game On Monogram Canvas namaak Louis Vuitton Jewellery namaak Louis Vuitton Key Holder namaak Louis Vuitton Mahina Leather namaak Louis Vuitton Monogram Canvas namaak Louis Vuitton Monogram Denim namaak Louis Vuitton Monogram Eclipse Canvas namaak Louis Vuitton Monogram Empreinte namaak Louis Vuitton Monogram Seal namaak Louis Vuitton Monogram Shadow namaak Louis Vuitton Monogram Vernis namaak Louis Vuitton Monogram Watercolor namaak Louis Vuitton New Wave namaak Louis Vuitton Shoes namaak Louis Vuitton Since 1854 namaak Louis Vuitton Strap namaak Louis Vuitton Taiga Leahter namaak Louis Vuitton Taurillon leather namaak Louis Vuitton Transformed Game On canvas namaak Louis Vuitton Utah Calfskin namaak Louis Vuitton X Supreme namaak Mulberry namaak Prada namaak YSL namaak

Astım Hastaları da Kaliteli Havayı Hak Ediyor

BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

Astım Hastaları da Kaliteli Havayı Hak Ediyor

Astım; öksürük, hırıltılı solunum ve göğüste sıkışma belirtileri ile kendini gösteren kronik iltihaplı hava yolu hastalığıdır. Astımı tetikleyen sebep olarak başta hava kirliliği olmak üzere çevresel faktörler gösteriliyor. Evde, ofiste ya da okuldaki iç mekan havasının bozulmasına bağlı olarak çokça kimyasal (sigara, yapıştırıcılar, çözücüler) ve biyolojik (akarlar, hayvan tüyü ve küf) ajanlara her geçen gün daha fazla maruz kalıyoruz. Uluslararası kılavuzlar özellikle kapalı alanlarda bulunan ev tozu (akar), evcil hayvan tüyü ve küfler gibi havadaki alerjenleri azaltmanın astım yönetimindeki ilk ve önemli bir adım olduğunu vurguluyor.

Uçucu yağların akarisidal, antifungal, antiviral ve bakterisidal etkilerinin in vitro çalışmalarla kanıtlanmasından dolayı son zamanlarda bilim insanlarının ve hekimlerin ilgisi giderek artıyor. Uçucu yağların ekolojik olarak zararsız olmasından da dolayı kapalı alanların havasının arındırılması amacıyla kullanımı gittikçe popüler olmuştur.

Kimyasal uçucu organik bileşikler ile astım, astım semptomları ve solunum fonksiyonların bozulması arasındaki ilişki kanıtlanmışken uçucu yağların astım hastaları üzerindeki etkisini bilmek önem kazanmakta.

41 uçucu yağ karışımı içeren Puressentiel Hava Arındırıcı Sprey’i ile iç mekan havasını arındırmak üzere bir çalışma yapılmış. Hafif ve orta derecede 25 alerjik astım hastası bir ay boyunca bulundukları ortamı günde iki kez 41 uçucu yağ karışımı içeren sprey ile arındırdıktan sonra hastalarda hava yolu iltihabı görülmediği; yani spreyin hastaların astımını tetiklemediği görülmüştür.

Yine de her zaman bilinmelidir ki ürün içeriğindeki bileşenlerden herhangi birine karşı alerjisi olanlar ve şiddetli astım geçmişi olan bu tür hassas kişiler/hayvanlar sprey sıkılan odaya 60 dakika sonra girmeli ve oda havalandırılmalıdır.

Referanslar: