Replica Handbags Bottega Veneta namaak Bvlgari namaak Celine namaak Christian Dior namaak Gucci namaak Gucci Bag namaak Gucci Wallet namaak Gucci Shoes namaak Gucci Belt namaak Hermes namaak Loewe namaak Louis Vuitton namaak Louis Vuitton Belt namaak Louis Vuitton Calf Leather namaak Louis Vuitton Damier Azur Canvas namaak Louis Vuitton Damier Ebene Canvas namaak Louis Vuitton Damier Graphite Canvas namaak Louis Vuitton Damier Infini Leather namaak Louis Vuitton Damier Quilt lamb namaak Louis Vuitton Embossed Calfskin namaak Louis Vuitton Epi namaak Louis Vuitton Game On Monogram Canvas namaak Louis Vuitton Jewellery namaak Louis Vuitton Key Holder namaak Louis Vuitton Mahina Leather namaak Louis Vuitton Monogram Canvas namaak Louis Vuitton Monogram Denim namaak Louis Vuitton Monogram Eclipse Canvas namaak Louis Vuitton Monogram Empreinte namaak Louis Vuitton Monogram Seal namaak Louis Vuitton Monogram Shadow namaak Louis Vuitton Monogram Vernis namaak Louis Vuitton Monogram Watercolor namaak Louis Vuitton New Wave namaak Louis Vuitton Shoes namaak Louis Vuitton Since 1854 namaak Louis Vuitton Strap namaak Louis Vuitton Taiga Leahter namaak Louis Vuitton Taurillon leather namaak Louis Vuitton Transformed Game On canvas namaak Louis Vuitton Utah Calfskin namaak Louis Vuitton X Supreme namaak Mulberry namaak Prada namaak YSL namaak

Bitler Kabus Olmak Zorunda Mı?

BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

BİTLER KABUS OLMAK ZORUNDA MI?

Çoğumuz “okul günleriniz hayatınızın en mutlu günleridir” dendiğini hatırlayabiliriz. Fakat çoğumuz buna katılmıyor olabiliriz. Yeni öğretim yılı için okula geri dönmek, ebeveynler ve çocuklar için stresli bir zaman olabilmektedir. Bunun önemli sebeplerinden biri de saç biti endişesidir. Saç biti, çocukların öğretmenleriyle olan iletişimlerinin aksatması veya hastalanmaları ve okuldan geri kalmaları ihtimalinden daha fazla endişeye sebep olmaktadır. Çocukların yarısından fazlası, yeni öğretim yılı konusunda zaten var olan endişelerine ek olarak strese girmekte veya korkmaktadır (1).

Yapılan araştırmalara göre bitlenmek, bir çocuğun duygularını da derinden etkileyebilmektedir. Duygusal etki hafife alınmamalıdır. Çocukların neredeyse yarısı (%47) zorbalığa uğramaktan veya kendilerine sataşılmasından korkmaktadır. Neredeyse üçte biri (%31) çekingen hissetmektedir ve beşte birinden fazlası da bitlenmekten utanmaktadır (2).

Ebeveynlerin çoğu saç biti ürünlerini kapsayan kimyasallar konusunda endişeleri olduğunu belirtmiştir. Ayrıca uzmanlar sıklıkla kullanılan çok sayıda ticari ürünün bitlenmeyi yeterli düzeyde tedavi etmekte başarısız olduğuna dair uyarıda bulunmaktadır (2).

Ancak, başka bir yol vardır-doğal içerik maddelerinin gücünü hızlı, etkili, güvenli ve kolay bir şekilde kullanmak saç bitlerini tedavi etmeye yardımcı olacaktır. Esansiyel yağlar, ağır kimyasallar barındırmadan saç bitlerini tedavi edici özelliklere sahiptir. Örneğin: çay ağacı yağının %1 oranındaki çözeltisinin %100 öldürme oranına sahip olduğu kanıtlanmıştır (6). Karanfil yağının bitlerin %90’dan fazlasını öldürdüğü tespit edilmiştir (7). Çay ağacı ile lavanta birleşiminin ise bitlerin tedavi edilen cilt üzerinden beslenme kabiliyetini engellediği onaylanmıştır (9). Hindistan cevizi yağının vakaların %92.3’ünde başarılı bir temizleme oranına ulaştığı rapor edilmiştir (12).

Puressentiel Bit Tedavi Losyonu ve Puressentiel 2si 1 Arada Bit Tedavi Şampuanı içerik bakımından doğal, etkili, güvenli ve uygundur. İçerisinde bulunan esansiyel yağ ve bitkisel yağ karışımları ile bitlerin ortadan kaldırılmasında önemli rol oynar.

Referanslar:

Omnibus Poll with 1000 parents; Autumn 2019; Ginger Global Research

9708562. Back to School, July 2019, Data on file

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3480584/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29264717

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17442090

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12389342