Replica Handbags Bottega Veneta namaak Bvlgari namaak Celine namaak Christian Dior namaak Gucci namaak Gucci Bag namaak Gucci Wallet namaak Gucci Shoes namaak Gucci Belt namaak Hermes namaak Loewe namaak Louis Vuitton namaak Louis Vuitton Belt namaak Louis Vuitton Calf Leather namaak Louis Vuitton Damier Azur Canvas namaak Louis Vuitton Damier Ebene Canvas namaak Louis Vuitton Damier Graphite Canvas namaak Louis Vuitton Damier Infini Leather namaak Louis Vuitton Damier Quilt lamb namaak Louis Vuitton Embossed Calfskin namaak Louis Vuitton Epi namaak Louis Vuitton Game On Monogram Canvas namaak Louis Vuitton Jewellery namaak Louis Vuitton Key Holder namaak Louis Vuitton Mahina Leather namaak Louis Vuitton Monogram Canvas namaak Louis Vuitton Monogram Denim namaak Louis Vuitton Monogram Eclipse Canvas namaak Louis Vuitton Monogram Empreinte namaak Louis Vuitton Monogram Seal namaak Louis Vuitton Monogram Shadow namaak Louis Vuitton Monogram Vernis namaak Louis Vuitton Monogram Watercolor namaak Louis Vuitton New Wave namaak Louis Vuitton Shoes namaak Louis Vuitton Since 1854 namaak Louis Vuitton Strap namaak Louis Vuitton Taiga Leahter namaak Louis Vuitton Taurillon leather namaak Louis Vuitton Transformed Game On canvas namaak Louis Vuitton Utah Calfskin namaak Louis Vuitton X Supreme namaak Mulberry namaak Prada namaak YSL namaak

Saman Nezlesinde Hayat Kalitenizi Nasıl Arttırırsınız?

BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

Saman Nezlesinde Hayat Kalitenizi Nasıl Arttırırsınız?

Alerji ve solunum yolu rahatsızlıkları dünyada sürekli yükselme eğiliminde. Sadece alerjik rinitin (saman nezlesi) dünya genelinde yaklaşık 500 milyon kişiyi etkilediğini biliyor muydunuz? Genel semptomları burun tıkanıklığı, burunda kaşıntı, akıntı ve hapşırma olan saman nezlesi, basit bir hastalık gibi görünse de sadece bunlarla kalmayıp yorgunluk, baş ağrısı yapmakta ve hatta uyku kalitesini bozmakta. Hayat ve uyku kalitesini bozarak hem kişisel hem de iş/okul hayatını etkiliyor ve gün içindeki verimliliği düşürüyor. Bu yüzden de tedavideki genel ilke hastanın daha iyi hissetmesini sağlamak için semptomların rahatlamasını sağlamak ve hayat kalitesi üzerindeki etkilerini azaltmaktır. Farklı farmakolojik tedavi seçenekleri olsa da çeşitli yan etkilerinden dolayı son zamanlarda alternatif ve tamamlayıcı tedavi seçeneklerine de ilgi artmış durumda. Saman nezlesi ve benzeri hastalıklarda çok sık görülen burun içi yüzeyi iltihabı ve buna bağlı olabilecek süperenfeksiyonlar uzmanlara uçucu yağ bazlı solüsyonların kullanılmasını düşündürmektedir. Uçucu yağlar, bitki ekstreleri, arı ürünleri ve deniz suyu gibi doğal ürünler antiinflamatuvar, antibakteriyal, antiviral ve antifungal etkilerinden de dolayı burun içi yüzeyindeki iltihabı azaltmak ve burun temizliğini sağlamak için uzun zamandır geleneksel olarak kullanılıyordu ve zamanla etkileri bilimsel olarak da analiz edildi.

Puressentiel Dekonjestan Burun Spreyi saman nezlesi ya da sinüziti olan gönüllülerde yapılan klinik çalışması ile ilk kullanıldığı birkaç dakikadan itibaren burun akıntısı ve burun tıkanıklığını gidermeye başladığını ayrıca burun içi kaşıntıyı azalttığını kanıtlamıştır. 

Referanslar: