Replica Handbags Bottega Veneta namaak Bvlgari namaak Celine namaak Christian Dior namaak Gucci namaak Gucci Bag namaak Gucci Wallet namaak Gucci Shoes namaak Gucci Belt namaak Hermes namaak Loewe namaak Louis Vuitton namaak Louis Vuitton Belt namaak Louis Vuitton Calf Leather namaak Louis Vuitton Damier Azur Canvas namaak Louis Vuitton Damier Ebene Canvas namaak Louis Vuitton Damier Graphite Canvas namaak Louis Vuitton Damier Infini Leather namaak Louis Vuitton Damier Quilt lamb namaak Louis Vuitton Embossed Calfskin namaak Louis Vuitton Epi namaak Louis Vuitton Game On Monogram Canvas namaak Louis Vuitton Jewellery namaak Louis Vuitton Key Holder namaak Louis Vuitton Mahina Leather namaak Louis Vuitton Monogram Canvas namaak Louis Vuitton Monogram Denim namaak Louis Vuitton Monogram Eclipse Canvas namaak Louis Vuitton Monogram Empreinte namaak Louis Vuitton Monogram Seal namaak Louis Vuitton Monogram Shadow namaak Louis Vuitton Monogram Vernis namaak Louis Vuitton Monogram Watercolor namaak Louis Vuitton New Wave namaak Louis Vuitton Shoes namaak Louis Vuitton Since 1854 namaak Louis Vuitton Strap namaak Louis Vuitton Taiga Leahter namaak Louis Vuitton Taurillon leather namaak Louis Vuitton Transformed Game On canvas namaak Louis Vuitton Utah Calfskin namaak Louis Vuitton X Supreme namaak Mulberry namaak Prada namaak YSL namaak

Uçucu Yağlarla Ruhunuza Dokunun

BİLİYORMUYDUNUZ

 

UÇUCU YAĞLARLA RUHUNUZA DOKUNUN!

Kokular, çağlar boyunca ruhsal bağlantı kurmak ve bu bağlantıyı kuvvetlendirmek için kullanılan en önemli aracılardan biri olmuştur. Aromaterapi denildiğinde akla ilk gelen güzel bir kokunun koklanmasıdır. Aromaterapi sadece güzel kokudan ibaret değildir ama kokunun etkisinden çok faydalanır. İnhalasyon uçucu yağların en hızlı ve kolay etki ettiği yöntemdir. Solunum yolu, uyku veya stres ile ilgili rahatsızlıklarda tercih edilebilecek bir yöntemdir. 

Uçucu yağları kokladığımızda koku bileşenleri çok hızlı bir şekilde beyni uyarır. Uçucu yağlar, burun boşluklarının tepesinde bulunan koku alma reseptörleri tarafından alınır. Bilgi böylece, duyguları ve davranışları yöneten beynin stratejik bir parçası olan limbik sisteme iletilir. Bu nedenle etkileri fiziksel olduğu kadar psikolojik de olabilir.

Uçucu yağlar uygun bir difüzör kullanılarak ortam havasına karışması sağlanabilir, herhangi bir zararlı gaz itici gaz içermeyen bir sprey kullanılarak ortama püskürtülebilir veya buğu yöntemi ile kullanılabilir.